Günümüzde düğün organizasyonlarında yapılan havai fişek gösterilerinde yaşanan sorunların çözümü için uzman olmayan firmalardan çözüm beklemek yerine profesyonel, atış sertifikalı ekibe sahip olan firmayla düğününüz kabus olmaktan çıkacaktır. 
Bu sektörün duayenlerinden Raxs Havai Fişek firması sahibi Ali Aksay bizleri kırmayarak bu işin teknik yönlerini bizlerle paylaştı.
Havai fişek her yerde atılamaz. Görüştüğünüz firmayla mutlaka ve mutlaka atış sertifikası ve gösteriyi yapacak yetkili ekibin ehliyetinin istenmesi ve işinin ehli olması araştırılmalı.
Ali bey, gösteriyi düzenleyecek olan profesyonel insanlar havai fişek atmadan önce emniyet ve itfaiyeye müracaatını yapar, atılacak olan yere gider tespitini yapar, hasta yada hamile bayan olup olmadığını sorar tespitinde yanıcı, parlayıcı ağaçlar hastahane, okul, benzin istasyonu varsa onları gözlemler, gösteri atışı yapılacağını haber verir. Yerleşim bölgelerinde profesyonel firma gök bombaları patlatmaz. Atış sırasında yetkili kişiler kendileri açısından da oluşacak tehlikelere karşıda önlemlerini alırlar.
İşin aldatıcı tarafı profesyonel olmayan firmalar fiyat konusunda süreyi baz alırlar.
Profesyonel firma ise asla ve asla süreyi konuşmaz  sadece hangi ürünleri kullanacağını söyler, "bataryamı, gök bombası mı" gerçeği budur. Uzaktan kumandalı sistem kullanırlar. Kumanda ile ister yoğun, ister tek tek, ister 3 dakikada ister 10 dakikada atışını zamanında gerçekleştirirler. Bu kısım tamamen bütçeyle ilgili seçeneklerdir.  

 

FİYAT TEKLİFİ AL