''Söylemezsem Olmaz'' programının güzel yorumcusu  Bircan İpek ile yaptığımız keyifli röportaj. 

*Evlilik yüzüğü bir çoğumuz için çok değerlidir, sizin için anlamı nedir? Nasıl modeller tercih edilmeli? 

Cevap: Evlilik yüzüğü bana göre herkesin düşündüğü gibi manevi bağı güçlendirmiyor tam tersi bu kadar manevi bir duyguyu simgeleştrmek hoşuma gitmiyor.

*Gelinliğiniz nasıldı ve Hayalinizdeki gelinliğimi giydiniz?   Gelinlerimiz için bir öneriniz varmıdır?

Cevap: Benim gelinliğim o dönem olay yaratmıştı.. Prensesler gibi olmuştum tam da hayalimdeki gelinliği giydim. Genç kızlarımız kesinlik modayı değil hayallerini giysin o bir kere oluyor, çünkü özel olmalı. 


*Gelini bütünleyen unsurlardan gelin saçı için kuaför      seçimi ne kadar önemlidir? siz nasıl bir model seçtiniz?

Cevap: Bence kuaför düğünün damat kadar önemli unsuru:) çünkü gelin güzelse düğün güzeldir bana göre.. Ben çok gösterişli bir topuz yaptırmıştım.


*Gelin ayakkabıları son yıllarda klasikleşen topuklu modellerin dışına çıkılarak spor ayakkabı tarzında farklı alternatifler oluştu,sizin ayakkabınız nasıldı ?

Şimdi evlenseydiz aynı tarz modeli tercih edermiydiniz? Rahatlıkmı yoksa şıklıkmı önemlidir?

Cevap: Gelin dediğin gelin gibi olmalı spor ayakkabılı gelin olmaz bence.. Benim gelin ayakkabım da baba topuklu bir gelin ayakkabısıydı. Şimdide gelin olsam topuklu giyerdim.. Düğününde rahat olmayacaksın azıcık canın yanacak gelinsin sen mecbur :))


*Evlilik teklifini nasıl aldınız? Teklifi yalnız erkeklermi yapmalı? Teklif için bir öneriniz varmıdır?

Cevap: Ben eşimden defalarca teklif aldım bir tanesini anlatayım; uçak yolculuğu sırasında ben kokpit'i görmeyi istedim o da bir saniye deyip gitti.. 10 dk sonra geldi gidebilirmişiz izin aldım kabin amirinden dedi. Girdim.. Pilotla konuşuyoruz sorular soruyorum falan pilot birden size bulutlardan bir mesaj var dedi ve cebinden bir kağıt çıkardı.. İçinde BENİMLE EVLENİR MİSİN  Yazan bir kağıt altında Şenol'un ismi.. Ben tabi şok:) kokpitten çıkıp uçağa geçtim Şenol kucağında  bir bebek beni bekliyor:)))  evet dedimm  güzeldi. Teklifi erkek yapar nokta.


*Evliliği ayakta tutan faktörler nelerdir? Bu konu hakkında yeni evlenecek çiftlerimize önerileriniz nelerdir?

Cevap: Evlenince fedakarlık diye bir kıyafet almış oluyorsunuz kendinize ve asla çıkaramıyorsunuz her iki tarafta kişiliklerinin sevilmeyen kısımlarını törpülerse bu iş olur.*Kına gecesi eğlenceleri artık çok değişti? Bu değişimden memnunmusunuz? Sizin kına geceniz nasıldı?

Cevap: Benim kına gecem göz yaşları içinde oldu.. Kına gibi kına yaşadık bence öyle de olmalı zaten kına da gelin gelinin annesi ve yakın dostları ağlamalı göz yaşlarıyla yakılmalı o kına.. Bu işin değişmesinden hiç memnun değilim açıkçası bari bu işe dokunmasalardı.


*Aşk güzel bir duygu. Bunu canlı tutmak için sizce neler gerekli?

Cevap: Aşk geçici bir duygu ve evlilik için en gereksiz his bence aşk.. Evlillk için aşktan önemlisi güven, saygı.. aşık olun  evlenin tamam ama sonra aşk bitecek güven bitmesin saygı yitirilmesin yeter.


*Evlenmek için Düğün mekanı mı? Kır düğünümü ? Tekne düğünü yoksa nikah mı? sizin tercihiniz neydi?

Cevap: Biz çok istediğim bir otelin havuzlu balo salonunda evlendik.


*Balayının önemi nedir ? Nereleri tercih etmeliyiz?Cevap: Balayı önemli çitlerin genelde ilk yalnız tatili sonuçta  ama arkadaşını tatilde tanırsın lafı vardır ya . Ha bak işte eşini balayında tanıyamazsın o yalan.. Biz çok iyi dinlenip sakin olan bir oteli tercih etmiştik iyi gelmişti ama işlerimiz için erken dönmek zorunda kalmıştık.


*Evlilik yıldönümünüzü eşinizin unutma şansı varmı? unutursa tavrınız ne olur? Bu konu hakkında çiftlere ne önerirsiniz?

Cevap: Unutmaz diye düşünüyorum ama unutadabilir yani dünyanın sonu değil sonuçta insan o da android değil.. Önerim şu akıllı telefonlara hatırlatma yapın:))


*Evli bir ünlü olarak hayatınızdaki artı ve eksileri nelerdir?

Cevap: Bunu uzun uzun anlatmak istemiyorum ama bu işin en büyük eksisi aynı sektörde olduğumuz için birbirimzi çok az görüyoruz, ikimizde yoğun çalışma saatlerine sahibiz çünkü.. Artıları da var tabi ama bunu yazmak hoş durmaz.


*Düğün dans müziğiniz hangisiydi? özel bir anısı varmıdır? Çİftlere bu konu hakkında neler önerirsiniz ?Cevap: Benim düğün şarkım Kenan Doğulu GEL GELİNİM GÖNLÜME GEL di bir anısı yok hep onunla gelin olduğumu hayal etmiştim ve öyle de oldu.


*Gelin çiçeği önemi nedir ? Sizce olmalımıdır ?

Cevap: Dediğim gibi gelin dediğin gelin gibi olmalı bu yüzden elinde çiçek te olmalı..  Ben canlı kırmızı güller istemiştim mesela.


*Hepimiz biliyoruzki en özel anlarımızı ölümsüzleştiren Fotoğraf çekimleri çok önemlidir, bunun için nelere dikkat etmeliyiz?

Cevap: Düğünde fotolara ne kadar dikkat edersen et fotoğrafçının insiyatifindesin.. Tek önerim kendileri gibi olsunlar poz gibi yaşan gibi olmasın ki yılllarca bakabilsinler gülümseyerek.


*Son olarak yeni evlenecek olan çiftlere neler söylemek istersiniz ?

Cevap: Evlenecek çiftler şunu bilin ki karşınızdaki kişi yani eşiniz sizi bu hayatta siz olduğunuz için sevecek ve hep sizin için çalışacak kan bağı olmadan canınız olacak bu çok özel değil mi sizcede.. Bu özel duyguyu kirletmemeye çalışın çok mutlu olun.


Bize zaman ayırdığınız için Çok teşekkür ederiz.

FİYAT TEKLİFİ AL