Düğün hazırlıklarına başlarken ilk aşaması olan söz ve nişan töreninizin adetlerimize uygun olmasını istiyorsanız biraz zorlu ama heyecanlı ve güzel uğraşlara hazır olun.

Bu karar iki tarafın onayı ile olmalı. Çünkü  bohça 
adetlerimiz yörelerimize göre değişmektedir. Herkes elinden geldiği kadar uygulamaya çalışsada bazı yörelerimizde bohça adetleri çok detaylı olmakta. Onun için artık büyük şehirlerde bu adet birazda bütçeleri zorlamamak için sadece gelin ve damada hazırlanmakta.
Eskiden alınan eşyalar işlemeli, süslemeli, ipek veya saten bohçalara sarılıp yine işli, süslemeli ipek veya saten şaselerin içine konulurdu. Daha sonra bunlar yerini yine süslemeli, çiçekli sandık ve kutulara bıraktı. Ancak bu hediyeleri valize koyup götürmek en mantıklısı olacaktır. Bunlarıda yine isterseniz sabit olmayan çiçek ve kurdelalarla
süsleyebilirsiniz.Böylece daha sonra balayına veya tatile gidecekleri zaman kullanabilirler, evlerinde fazladan kalabalık olmaz.
Şimdi gelelim bohçaların içine konulacak hediyelere.
Gelin için alınacaklar :

Nişanda giyeceği kıyafet, Ayakkabı, terlik,  çanta, eşarp (kullanıyorsa), çorap, gecelik takımı, pijama takımı, parfüm,  takı seti, makyaj takımı, epilasyon seti,bornoz, nevresim takımı, havlu, seccade, tesbih,  namaz başörtüsü, patik, lif seti.

Damat için alınacaklar :
Takım elbise, gömlek, kravat, ayakkabı, kemer, cüzdan,terlik, saat, pijama takımı, iç çamaşırı, traş seti, parfüm, bornoz, çorap, seccade, havlu.

Hazırlanan hediyelerin içine kokulu sabunlar ,nazar boncukları gibi farklı aksesuarlar konulabilir
Erkek tarafı hediyelerini götürürken çikolata ve
çiçekle birlikte götürür. Kız tarafıda baklava ile hediyelerini götürür
FİYAT TEKLİFİ AL