ÜCRETSİZ FİYAT TEKLİFİ AL

Üsküdar Evlendirme Dairesi
Yetkili Kişi -
AdresAdres: Aziz Mahmut Hüdayi Mah. Şemsi Paşa Cad. Harem Sahil Yolu. No:2

Detaylı Bilgiler

Nikah İşlemleri İçin
​​​
Evlenmek İçin Başvuruda Bulunan Çiftlerden İstenen Belgeler

Şefliğimize evlenme başvurusunun yapılabilmesi için çiftlerden en az birinin adrese dayalı sistemde Üsküdar da ikamet etmesi veya izin belgesi ile gelmesi gerekmektedir.
 
1-NÜFUS CÜFUS CÜZDANLARI ASLI VE İKİŞER ADET FOTOKOPİSİ
Resimli, son 10 (on) yıl içerisinde değiştirilmiş, son medeni duruma dair bilgileri içerir, okunaklı T.C. Kimliği. (Başka bir kimlikle başvuru yapılmaz)  

​2-EVLENME YAŞI
18 Yaşını doldurmuş olmaktır. Doldurmamış iseler 
a) 17 yaşını doldurmuş ise; Anne ve Babanın imzalı izinleri ile 
b) 16 yaşını doldurmuş ise; Mahkemenin vereceği "evlenebilir kararı" ile evlenme başvurusu yapılır. 
 
3-RESİM
Son 6 (altı) ay içerisinde çekilmiş, cepheden, inkılap kanunlarına uygun olarak, baş açık (Bayanlarda alın, çene ve yüz tamamen görünmek kaydıyla baş örtülü olabilir), poz üniforma, poz veya pul resim olmayan (fotokopi veya bilgisayarda çoğaltılan resimler kullanılmayacaktır). Tümü aynı 6 (altı) adet resim.  

4-SAĞLIK RAPORU
Aile hekimleri ve Toplum Sağlık Merkezleri'nden alınacak, resimli mühür ve imza ile tasdikli, genelgenin gereği tetkiklerin yapıldığına dair bilgileri kapsayan ve son 6 (altı) ay içerisinde alınmış belgelerdir.  

5-EVLENME EHLİYET BELGESİ 
(Evlendirme memurluğumuzdan çıkartılmaktadır.)

Açıklama:
Evlendirme memurluğumuz KPS sistemine bağlı olup sistem arızaları durumunda evlenme ehliyet belgesi nüfus müdürlüğümüzden temin edilecektir. 

 
6-ÖZEL BELGELER
  
İDDET KARARI: Medeni durumu değişen bayanların, tescil tarihinden itibaren 300 (üç yüz) günlük evlenme yasağının mahkeme kararı ile kaldırılması.

BEKARLIK VE DOĞUM BELGESİ: Yabancı uyruklu başvuru sahiplerinin  hazırlaması gereken belgedir. Noter onaylı pasaport çevirileri gerekmektedir. Hangi şartları kapsadığı konusunda memurluğumuzdan bilgi alınabilir.​

ÇOK DİLLİ EVLENME EHLİYET BELGESİ:
Kendi ülkelerinden ve Türkiye’deki konsolosluklardan alınan doğum belgesi-bekarlık belgesi, evlenme ehliyet belgesi ve ikamet tezkerelerindeki yazı karakterleri ile pasaporttaki yazı karakterlerinin aynı olması zorunludur. Aksi takdirde evraklar kabul edilmeyecektir.
 
Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün 19.12.2011 tarihinde yayınlamış olduğu mevzuat uygulaması yazısına göre 2. maddesinde belirtilen “tarafların birinin Türk vatandaşı diğerinin yabancı olması halinde ise çok dilli Evlenme Ehliyet belgesi verilecektir” der.
 
Bu nedenle; Nüfus Müdürlüğü'nden versiyon iki çok dilli 'Evlenme Ehliyet Belgesi' almaları gerekmektedir.​

VEKALETNAME
Evlenecek çiftlerin beraber gelmeleri veya gelemeyen adayın vekalet vermesi zorunludur. Bunun için noterden özel vekaletname düzenlenmesi ve bu vekaletnamede vekalet veren ile vekili ve evleneceği kişinin tam kimliği ile evlenme işlemlerinin yürütülmesi için verilmiş olduğu açıkça belirtilmesi şarttır. Evlendirme Yönetmeliği 17. madde vekaletnamede kişilerin nüfus cüzdan fotokopileri arka sayfada onaylı olmalıdır. Nüfus cüzdan fotokopileri nüfus cüzdanı bilgilerine göre olmalıdır. 
(Sürücü Belgesi / Pasaport dökümü bilgileri kesinlikle kabul edilmez.)​

​ ​
ÜSKÜDAR BELEDİYESİ EVLENDİRME SARAYI​ 2015 YILI FİYAT LİSTESİ


Firma Hakkında


https://www.google.com/maps/place/%C3%9Csk%C3%BCdar+Evlendirme+Dairesi/@41.0240897,29.0084845,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x14cab787b0cd200f:0x47d472cdb042ed5c

Yorumunuzu Bizimle Paylaşırmısınız.

MEKAN BENİ ARASIN